post

Znáte pojem: „NEZNALOST NEOMLOUVÁ“?
– Kdo si dnes pečlivě prostuduje smlouvu před podpisem?
– A pokud ano, tak rozumíme opravdu tomu co podepisujeme?
– A jedná se opravdu o ten nejvhodnější produkt pro nás?

Měli jsme možnost se někde naučit základní finanční PRAVIDLA HRY?
– Jak to vlastně na finančním trhu funguje?
– Není náhodou finanční negramotnost obecným cílem?
– Protože na neznalosti se dnes docela ve velkém vydělává (poplatky, úroky, náklady exekutorům atd. )

Představme si situaci, kdy řešíme kam s penězi z ukončeného stavebního spoření. Jaké máme možnosti, kde se poradit a jak to vyřešit?

1. POBOČKA

určitě nám tam rádi poradí s cílem prodat vlastní produkt. Mohou nám, ale říci, že vedlejší pobočka má zrovna výhodnější nabídku nebo akci? Těžko, takže je to na nás, abychom si srovnali možnosti a rozhodli se, kterou si vybereme. Podle čeho se ale rozhodovat a na co si dát pozor!
Seznamovali nás někdy s nevýhodami, výlukami apod? Převážně ne a přitom je to tak důležité.

2. FINANČNÍ PORADCE

většinou zastupuje více obchodních partnerů, takže od něj získáme srovnání více možností a nabídek. Je, ale otázka, zda zvolí produkt výhodný právě pro nás. Jak se všeobecně ví, poradci jsou placeni z provizí od obchodních partnerů a na tom není nic divného. Ale právě ve výši provize může být zásadní rozdíl a to může ovlivnit, který produkt nám doporučí. My jsme v tomto případě absolutně odkázáni na mravní a etické nastavení daného poradce. Je potom vlastně jen otázka důvěry, kam peníze ze stavebního spoření přijdou a co se s nimi děje. Jestli pracují pro mě a nebo spíše pro někoho jiného.

3. Je nějaká třetí varianta?

Z obou předchozích plyne, že pokud nemáme základní znalosti o fungování trhu a jeho pravidlech, pak hrajeme VABANK s našimi financemi. Buď to vyjde a nebo ne. A to je opravdu zbytečný HAZARD.
Kde tedy získat znalosti a pravidla tak ,aby byly pochopitelné a hlavně prakticky využitelné pro nás a naše rodiny a mohli jsme tak třeba s finančním poradcem vést hodnotný dialog při nastavování našich rodinných financí?
ZFP AKADEMIE, půldenní školení pro zástupce rodin v oblasti pravidel finančního trhu a nastavení rodinného rozpočtu certifikované MŠMT a mezinárodní společností IES.
Doprava, materiály, bohaté občerstvení a také exkluzivní možnost pobrat si zajímavé finanční bonusy z toho, co už dnes využíváme, nebo se rozhodneme využívat. To vše je v ceně nastavené tak, aby si toto nezbytné školení mohl dovolit opravdu každý.

Více informací ve VZDĚLÁVÁNÍ